Майстер-клас в прямому ефірі

21.12 о 7-30 в прямому ефірі “Ранок На Скіфії” начальник еко-освітнього відділу національного парку “Нижньодніпровський”, а за сумісництвом дуже креативний організатор з глибоким знанням дитячих вподобань, Тетяна Крючкова, разом із 5-річним помічником презентували мобільну лабораторію “Маленькі дослідники”.

Продовжити читання “Майстер-клас в прямому ефірі”

Незаконні рубки дерев

У зв’язку з публікаціями в херсонських ЗМІ стосовно масової вирубки дерев на островах плавневої системи Дніпра, директор НПП «Нижньодніпровський» Олексій Чачібая доручив службі охорони нацпарку перевірку фактів порушення природоохоронного законодавства щодо проведення незаконних рубок.

Перевірка проводилась в період з 4 по 8 грудня поточного року з застосуванням автомобільного транспорту та плавзасобів. Було  обстежено прибережні ділянки р. Дніпро в районі сіл Ольгівка, Миколаївка, Львово, Камянка, Токарівка, Понятовка і острова Козацький  та проведено опитування місцевого населення.

Перевіркою встановлено:

  • пні різної висоти та діаметру (див. фото);
  • порубкові рештки біля місць рубки;

Продовжити читання “Незаконні рубки дерев”

Вчителів географії залучаемо до міжнародних проектів

Наприкінці листопада Академія безперервної освіти зібрала вчителів георафії зі всієї Херсонської області. Спеціалісти еко-освітнього відділу поспішили представити колегам можливості та напрямки роботи Національного парку “Нижньодніпровський”. Провели презентацію мобільної лабораторії “Маленькі дослідники”, яка створена для школярів як молодшого, так і старшого віку.

Продовжити читання “Вчителів географії залучаемо до міжнародних проектів”

Вічний тераріум на тижні мистецтв

Освітяни національного парку прийняли активну участь у «ТАВРІЙСЬКОМУ ТИЖНІ МИСТЕЦТВ / ZАБАЛКА 2017» (TavriaArtWeek), який відбувся 3-10 грудня в обласній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара. Майстер-клас «Зелене життя у лампі», під час якого учасники власноруч виготовляли закриту екосистему, пройшов дуже жваво!

Продовжити читання “Вічний тераріум на тижні мистецтв”

Майбутні екологи досліджують туристичні можливості Дніпровських плавнів

У період з 27 листопада  по 7 грудня група студентів 4 курсу спеціальності «Екологія», факультету біології, географії і екології  Херсонського державного університету проходила виробничу практику на базі відділу рекреації Національного природного парку «Нижньодніпровський».

Продовжити читання “Майбутні екологи досліджують туристичні можливості Дніпровських плавнів”

Парк планує облаштування рекреаційної зони

Відділом рекреації та Козацьким природоохоронним науково-дослідним відділенням  проведено дослідження території прибрежної зони р.Козак та о.Козацький на південно-західній околиці с.Одрадокам’янка, Бериславського району, що входить до складу національного природного парку, на предмет створення та облаштування рекреаційно-відпочинкової зони для мешканців та гостей Херсонщини.

Планується впорядкування під’їзної дороги, облаштування піщаної пляжної зони, місць для наметових стоянок, автотранспорту, риболовлі, ігрових майданчиків, столиків та стільців, альтанок для відпочиваючих.        Передбачено човнову переправу на острови Дніпровських плавнів, прокладання туристичних маршрутів, екологічних стежок для любителів “дикої” природи, активного, екологічного туризму. Для забезпечення безпеки туристів та відпочиваючих буде створено сезонний пост державної  охорони парку. Підготовчі роботи заплановано провести в зимово-весняний період силами працівників парку, волонтерів, місцевого населення.

Керівництву парку надано пропозиції по підготовці проекту облаштування, кошторису витрат для включення до плану заходів на 2018 рік.

 

НПП “Нижньодніпровський” – співініціатор іміджевогго проекту

Керівник НПП Чачібая О.Г. та начальник відділу рекреації
Шкарупа С.О. 5 -го грудня прийняли участь у відкритій громадській дискусії з питань розробки, просування та впровадження іміджевого туристичного, патріотично-виховного проекту «Остання Січ України», об’єкти якого знаходяться або частково планується розмістити на території національного природного парку. Продовжити читання “НПП “Нижньодніпровський” – співініціатор іміджевогго проекту”

Підсумки екофоруму

Підведено підсумки круглого столу «Природно-заповідний фонд Півдня України: стан, проблеми системи управління та використання, перспективи його розвитку», який пройшов 16-17 листопада 2017 року в м.Херсоні за участю науковців, молодих вчених, небайдужих школярів, профільних працівників адміністрацій природоохоронних територій та установ, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, зацікавлених представників підприємств і організацій в рамках 7-го Міжнародного екологічного форуму « Чисте місто. Чиста ріка. Чиста планета» . Представляємо увазі спільноти проект резолюції:

Продовжити читання “Підсумки екофоруму”

Планове зариблення

В листопаді співробітниками національного парку разом із комісією по зарибленню за кошти користувачів водних біоресурсів з метою меліорації проводився випуск мальків цього року народження рослиноїдних видів риб в Дніпро-Бузький лиман. Було випущено близько двох тонн мальків (середня маса екземпляру біля 26 грамів).

Урочисті відзнаки

Спільно із святкуванням 100-річного ювілею найстарішого навчального закладу Таврійського краю – Херсонського державного університету – відбувся Всеукраїнський науковий форум (з міжнародною участю) «Херсонський державний університет у контексті вітчизняної та європейської вищої освіти». Основна мета  наукового заходу – визначення основних орієнтирів та шляхів формування ефективної системи освіти й науки в університеті з урахуванням європейських та національних пріоритетів.

Продовжити читання “Урочисті відзнаки”