Нам два роки!

Сьогодні два роки виповняється одному з наймолодших, а територіально одному з найбільших, національних  природних парків України – НПП «Нижньодніпровському».

Це рік становлення, початку розгорнутої роботи  в науково-дослідному, охоронному, рекреаційно-туристичному та освітньому напрямках.

Продовжити читання “Нам два роки!”

Відкрите звернення адміністрації національного парку «Нижньодніпровський» стосовно территорій нaцпaрку, виконaння поклaдених зобов’язaнь, зокремa охорони та боротьби з брaконьєрcтвом.

Першим етапом формування будь-якої природоохоронної території, згідно з чинним законодавством, є розробка проекту створення (нацпарку чи іншої природоохоронної установи). Цей проект ОБОВ’ЯЗКОВО узгоджується з первинними землевласниками/землекористувачами (що визначено статтею 52 Закону України «Про природно-заповідний фонд України»).

Тому голові херсонської облдержадміністрації (на 2015 рік це Андрій Путілов) першочергово було надано для узгодження проект створення національного природного парку «Нижньодніпровський» (далі НПП) з картографічним матеріалом та експлікацією, в яких визначені межі функціональних зон: зовнішня межа НПП без вилучення та межі зон з вилученням (господарська, регульованої рекреації, стаціонарної рекреації та заповідна); первинні землевласники/землекористувачі, розташування, площа в га. 3 березня 2015 року розпорядження №122 (фотокопія Розпорядження додається) було узгоджено головою обласної державної адміністрації Андрієм Путіловим, а контроль за виконанням було покладено на заступника голови облдержадміністрації з питань екології та природних ресурсів, про що свідчить фотокопія територій запроектованих для подальшого заповідання НПП «Нижньодніпровський» з печатками всіх необхідних держустанов.

Продовжити читання “Відкрите звернення адміністрації національного парку «Нижньодніпровський» стосовно территорій нaцпaрку, виконaння поклaдених зобов’язaнь, зокремa охорони та боротьби з брaконьєрcтвом.”

Чаруюча краса Нижнього Дніпра

Одноіменну фотовиставку було відкрито до дворіччя національного парку “Нижньодніпровський” у обласній бібліотеці ім.О.Гончара 16 листопада під час 7-го Міжнародного екофоруму. Фотороботи розмістилися на рибацькій сітці, яку було вилучено інспекторами служби охорони національного парку під час рейду. Гостинний партнер – бібліотека ім. Олеся Гончара, в якій на 3-му поверсі розташована експозиція, долучила арт-інсталяції, а учасники форуму – безліч плакатів на тему охорони довкілля.Благодійна фотовиставка відбулася завдяки партнерам: страховій групі «Українська» в особі директора Херсонського відділу продаж Ірини Маркіної. 

Та технічному партнеру – лабораторії «Алхімік», а саме друкарні «Скоропринт», та її засновниці Алині Бояркиній. Дякуємо за неймовірно яскравий друк.

Продовжити читання “Чаруюча краса Нижнього Дніпра”

Нацпарк – співорганізатор екофоруму

Протягом двох днів 16-17 листопада в Херсонській обласній універсальній бібліотеці імені Олеся Гончара тривав 7-й Міжнародний екологічний форум «Чисте місто. Чиста ріка. Чиста планета». Уже традиційно захід проходить під патронатом Херсонської Торгово-Промислової палати. Цього року  національний парк “Нижньодніпровський” виступив співорганізатором та ведучим круглого столу “Стан та перспективи розвитку природно-заповідного фонду Півдня України”.

Продовжити читання “Нацпарк – співорганізатор екофоруму”

Проектування Смарагдової мережі обговорювали у Херсоні

10 листопада, на базі Херсонського державного університету за участю співробітників науково-дослідного відділу національного парку «Нижньодніпровський» відбулися навчальні семінари з проектування мережі Емеральд (Смарагдової мережі).

Продовжити читання “Проектування Смарагдової мережі обговорювали у Херсоні”

Фотоконкурс перетворюємо на благодійну виставку

Шановні друзі!

У зв’язку з незначною кількістю надісланих робіт від аматорів фотомистецтва для участі в фотоконкурсі «Чаруюча краса Нижнього Дніпра», організаційна рада фотоконкурсу вирішила в цьому році до Дня народження парку зробити благодійну фотовиставку з такою ж назвою.

Продовжити читання “Фотоконкурс перетворюємо на благодійну виставку”

Мисливська вишка знищена на території національного парку

5-го листопада під час чергового патрулювання території національного парка «Нижньодніпровський», район Геройського відділення, співробітниками служби охорони нацпарку було помічено манівець, який прямував в бік берегової лініїї. Інспектори вирішили перевірити підозрілий шлях.

Продовжити читання “Мисливська вишка знищена на території національного парку”

День Чорного моря

31 жовтня – міжнародний день Чорного моря (International Black Sea Day). Відзначається щорічно в пам’ять про день 1996 року, коли шість причорноморських країн – Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна – підписали Стратегічний план дій по реабілітації і захисту Чорного моря. Тоді ж було вирішено заснувати екологічне свято. Освітяни національного парку порвели одразу декілька святкових заходів, відзначивши день Чорного моря разом з дітлахами різноманітних загальноосвітніх та позашкільних установ. 

Продовжити читання “День Чорного моря”