Студентам о работе парка

Продолжается плодотворное сотрудничество Национального парка и Херсонского государственного университета. В конце октября центральный офис нацпарка, который находится по адресу ул. Университетская, 136-а, посетила группа студентов-второкурсников из кафедры туризма. Сотрудники эко-просветительского и рекреационного отделов с большим энтузиазмом знакомили гостей с уникальными возможностями развития туристической инфраструктуры области в рамках существующих и новых проектов.

Продовжити читання “Студентам о работе парка”

Проект «Остання Січ України» – місце, де люди змінюватимуть свідомість та звички

Проект «Остання Січ України» був представлений аудиторії на панельній дискусії «Стратегічні інструменти розвитку туризму та індустрії гостинності» в рамках Х міжнародного форуму «Таврійські горизонти», як частина великого інвестиційного проекту побудови на острові Козацький мережі рекреаційних комплексів для туристів: від звичайного пляжного відпочинку, кемпінгів та риболовлі, до елітного рівня. Юридично о. Козацький належить Національному природному парку «Нижньодніпровський». З метою ефективного використання рекреаційно-туристичних можливостей територій національного парку, віднесених до зони регульованої рекреації, адміністрацією НПП ініційовано розробку проекту рекреаційного облаштування острова, який розташований в дуже вигідному місці – територіальний центр області, на р. Дніпро поблизу міста Нова Каховка в районі Каховської ГЕС. До реалізації залучено партнерів – Новокаховську міську раду, громадську організацію «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад», з якими у вересні поточного року підписано угоди про співпрацю.

Продовжити читання “Проект «Остання Січ України» – місце, де люди змінюватимуть свідомість та звички”

Продовжено дослідження туристичних можливостей о. Козацький

З метою ефективного використання рекреаційно-туристичних можливостей територій національного парку, віднесених до зони регульованої рекреації, зокрема  острова Козацький, який розташований на р. Дніпро поблизу міста Нова Каховка в районі Каховської ГЕС, відділом рекреації національного парку спільно з  працівниками Козацького природоохоронного науково-дослідного відділення досліджено територію острова та прилеглих Дніпровських плавнів для створення належних умов відпочинку. Продовжити читання “Продовжено дослідження туристичних можливостей о. Козацький”

Круглий стіл за підсумками екоакції

Підсумком проведення екоакції «Чисті береги – чиста річка» стало ініціювання 11.10.17 в Херсонському міськвиконкомі круглого столу для розгляду питань подальшої дії стосовно очищення та запобігання засмічення берегів річок Херсона та області. Організаторами заходу виступили координатори екологічної акції: Національний природний парк “Нижньодніпровський”, Херсонське обласне управління водних ресурсів, Центр екологічної культури та виховання учнівської молоді “Дивосвіт” при Херсонському Центрі дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради,  ГО “Центр розвитку особистості “Берегиня”, ГО «ВелоХерсон», ХМДГЕО “Ластівка”.

Продовжити читання “Круглий стіл за підсумками екоакції”

Природно-охоронні заходи ведуться безперервно

Кожного дня безперервно ведеться робота інспекторами служби охорони Нацпарку на всіх п’яти територіальних дільницях. Цього тижня результатами патрулювання стали понад 1,5 км вилучених сіток та приблизно 100 раколовок. І це підсумки природно-охоронної діяльності лише з Цюрупинської та Білозерської дільниць. Охоронні заходи тривають на всій території Національного парку.

Правопорушення біля посту Херсонрибохорони

6-го жовтня, приблизно біля 20 години вечора, під час сумісного рейду інспекторів служби охорони Національного парку «Нижньодніпровський» та працівників Херсонської екоінспекції було затримано двох рибалок біля самої дільниці Херсонрибохорони (піст Херсон).

Продовжити читання “Правопорушення біля посту Херсонрибохорони”

Квест до Дня туризма

На цьому тижні до міжнародного Дня туризма працівники еко-освітнього відділу провели лабораторію-квест «Юні дослідники» з учнями 8-10 класів загальноосвітньої школи в Олександівці, Білозерського району.

Продовжити читання “Квест до Дня туризма”

Презентували проект на форумі “Таврійські горизонти”

Незважаючи на важкі погодні умови, що призвели до затримки початку пленарного засідання інвестфоруму «Таврійські горизонти», презентація спільного проекту національного парку та Новокаховської міськради «Острів Козацький – рекреаційно-туристичні перспективи» відбулася.

Продовжити читання “Презентували проект на форумі “Таврійські горизонти””

Зустріли міністерську делегацію

29 вересня на Херсонщину завітала київська делегація офіційних осіб у складі заступника Міністра екології Василя Полуйка, заступника Міністра енергетики України Наталії Бойко, та інших. Візит було приурочено до Х міжнародного інвестфоруму «Таврійські горизонти», що саме розпочав свою роботу. Разом з в.о.директора нацпарку Олексієм Чачібая заступник Міністра природних ресурсів відвідав нацпарк «Нижньодніпровський», нацпарк «Олешківські піски». А одним з найважливіших пріоритетів делегації стало урочисте відкриття вітропарку “Новотроїцьке”, що відбулося поблизу села Сиваське Новотроїцького району.

Продовжити читання “Зустріли міністерську делегацію”

Маємо сприяти і підтримувати розвиток екологічного туризму – Президент України

Маємо сприяти і підтримувати розвиток екологічного туризму – Президент

Державні природоохоронні служби та місцева влада мають підтримувати та сприяти не лише збереженню лісів, національних парків, а й розвитку екологічного туризму, переконаний Президент Петро Порошенко.

 

«Як правило території, де створена переважна більшість національних природних  парків, є депресивними. Зайнятість на тих територіях є вкрай низька. І за таких обставин, я вважаю, що замість того, щоб намагатися вирубати ліс і залишити пустелю, ми маємо допомогти організувати екологічний туризм. Це створює і робочі місця», – наголосив Глава держави на нараді з питань реформування лісового господарства та вдосконалення державної екологічної політики у Івано-Франківську. Петро Порошенко підкреслив, що вирубані ліси та лисі гори туристів не приваблюватимуть.

Президент зазначив: «Якщо потрібна національна програма екологічного туризму – чекаю пропозицій. І на рівні урядовому, і на рівні законодавчому ми це питання можемо швидко вирішити. І це умови для того, щоб захистити природнє середовище через формат національного парку»,  доцільно вивчити іноземний досвід організації національних парків, які генерують масштабний туристичний потік і позитивно впливають на розвиток прилеглих територій і наповнення місцевих бюджетів.

Глава держави також наголосив, що розвиток природно-заповідної справи належить до пріоритетів державної політики в сфері охорони навколишнього середовища.

За матеріалами http://www.president.gov.ua

Продовжити читання “Маємо сприяти і підтримувати розвиток екологічного туризму – Президент України”