Інвестфорум розпочато

Сьогодні, 29 вересня, в м. Нова Каховка розпочався Ювілейний Х Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток».

Нагадаємо, що Національний парк “Нижньодніпровський” разом з новокаховською міськрадою предсталяє на розсуд вітчизняних та іноземних інвесторів спільний проект по облаштуванню нової історично-рекреаційної зони в межах остову Козацький, що територіально належить парку.

https://www.youtube.com/watch?v=ViC-RCs4N8k

Продовжити читання “Інвестфорум розпочато”

Екскурсія майбутнім рибоводам

27 вересня іхтіолог національного парку Ганна Білик разом із викладачем ХДАУ Віктором Шевченко та студентами 3-4 курсів факультету «Водні біоресурси та аквакультура» провели екскурсійний виїзд до Новокаховського заводу частикових риб.

Продовжити читання “Екскурсія майбутнім рибоводам”

Вивчення птахів та молюсків

27 вересня співробітники науково-дослідного та еко-освітнього відділу, а саме Тетяна Крючкова, Катерина Орлова, Станіслав Семенюк, разом із студентами першокурсниками ХДУ провели спільну виїзну практику в районі сел Олександрівка і Станіслав.

Продовжити читання “Вивчення птахів та молюсків”

Хто спустошує херсонські водойми?

Наразі протистояння служби охорони національного парку “Нижньодніпровський” та Херсонрибохорони набуває кульмінаційного моменту. Так, у відповідь на складення чисельних актів правопорушеннь в сезон нерестування, вилов раколовок, безлічі сіток та інших знарядь незаконного лову на водних об’єктах, які знаходяться вкрай поблизу відповідних відділів Херсонрибохорони, працівники цієї установи гучно та громогласно поширили відео, де співробітник служби охорони нацпарку займається ловлею риби на спінінги в забороненій водній зоні. Так, порівняти спінінги з кілометрами сіток чи сотнями раколовок дуже важко. Але це зовсім не звільняє працівника служби охорони нацпарку від відповідальності за свої вчинки. Тому керівництво національного парку «Нижньодніпровський» офіційно повідомляє, що на даний момент впроваджено службове розслідування стосовно факту неповної службової відповідності співробітника служби охорони парку Володимира Оберемченка. Про висновки службового розслідування зобов’язуємося вчасно повідомити громадськість. Втім і досі чекаємо на звіти Херсонрибохорони стосовно актів правопорушень її працівників, укладених службою охорони нацпарку ще навесні. Чи покарані недобросовісні інспектори? А зараз пропонуємо вашій увазі журналістське розлідування “Народного контролю” від 7.09.2017 року, головним об’єктом якого став керівник Херсонрибохорони.

Звітуємо про екоакцію

За ініціативи Нацпарку, Херсонського обласного управління водних ресурсів, числених громадських об’єднань та учбових закладів пройшла міська екоакція «Чисті береги – чиста річка». Співробітники нацпарку разом зі студентами-екологами та географами ХДУ, студентами ХДАУ, школярами середньої школи №8, та активістами ГО «Берегиня» спробували прибрати острів біля міського пляжу Гідропарк, великий Потьомкінський острів. Величезна кількість сміття вражає: в основному це пластикові та скляні бутилки, обгортки, та батарейки!!!

Продовжити читання “Звітуємо про екоакцію”

Міська екоакція та мисливський сезон

В прямому ефірі “Ранок на Скіфії” в.о.директора національного парку Олексій Чачібая розповів про заборону полювання на території установи та закликав містян прийняти участь у екологічній акції “Чисті береги – чиста річка”.

 

Знайомтесь, національний парк “Нижньодніпровський”

Мальовничий, інформаційно насичений ролик про парк – результат профессіональної роботи знімальної групи каналу Херсон Плюс та працівників нашої установи, зокрема в.о.директора Олексія Чачібая.

Старт дитячої лабораторії Нацпарку

День міста 16 вересня співробітники еко-освітнього відділу національного парку “Нижньодніпровський” провели на вул.Суворова, беручи участь у  фестивалі “Art street Fest”. Розгорнувши лабораторію “Маленькі дослідники”, спеціалісти парку запрошували дітей та дорослих брати участь у змістовних іграх та вікторинах. Зокрема, гра “Зоологічний ланцюжок” пояснювала малечі хто з тварин чим живиться, чому потрібно берегти всі види флори та фауни, колекція безхребетних, що мешкають на території парку, привертала неабияку увагу, але всі рекорди цікавості побили помічники ведучих – черепаха та равлики.

Продовжити читання “Старт дитячої лабораторії Нацпарку”

Угоду підписано!

Сьогодні, 14.09, в міськвиконкомі Нової Каховки відбулася знакова подія, яка розпочинає новий етап розвитку рекреаційно-туристичних  можливостей Національного парку «Нижньодніпровський». Директором нацпарку Олексієм Чачібая було підписано Угоду про співробітництво та спільну діяльність з міським головою Нової Каховки Володимиром Коваленко. Найважливішим результатом підписання стане наполегливий розвиток рекреаційно-туристичних можливостей острову Козацький. Зараз територіально острів знаходиться у Бериславському районі, але належить вилученню до території Національного парку самим найближчим часом.

Спільний проект розвитку острова Козацький  під умовною назвою «Козацькі плавні» вже через два тижні буде представлено на Х міжнародному інвестиційному форумі «Таврійські горизонти» в рамках пленарної дискусії.

Продовжити читання “Угоду підписано!”

Міська екологічна акція

 

Національний парк закликає всіх містян Херсона долучитися до прибирання берегів острову Великий Потьомкінський, Малий Потьомкінський, Лівий берег Дніпра (1. 2. 3. 4 причали), пляжу “Гідропарку”, пляжу “Лілея”, оз. Мідного, берегів р.Кошової, рукавів та гирл річки Дніпро!

Продовжити читання “Міська екологічна акція”