Національний природний парк «Нижньодніпровський» запрошує всіх бажаючих жителів міста Херсона та передмість приєднатися разом з працівниками парку до Всеукраїнської акції «Let’s do it, Ukraine», яка відбудеться 29 квітня 2017 року о 10-й годині ранку на Антоновських схилах. Ця акція буде проходити під гаслом: «Хай небо буде мирним, а Україна чистою».
О 12-й годині всіх учасників акції чекаємо на фестивалі «Чистофест» на території міського парку Херсо́нська форте́ця (колишній – парк ім. Ленінського Комсомолу).

11-12 квітня 2017 року у “Новокаховському рибоводному заводі частикових риб” разом зі спеціалістами Національного природного парку “Нижньодніпровський” та НАН України Херсонської гідробіологічної станції було проведено розвантаження зимувальних ставів та бонітування плідників коропа.
(Білик Ганна)

 

Адміністрація НПП «Нижньодніпровський» запрошує до співпраці

13 квітня представники національного парку взяли участь у роботі регіонального круглого столу на тему: «Туристичне краєзнавство Херсонщини: стан та перспективи розвитку», що відбувся в Херсонському державному університеті. До обговорення актуальних проблем розвитку туризму на Херсонщині долучилися фахівці органів державної влади, науки, туристичного бізнесу, громадських організацій, фахівці туристичного супроводу – всього близько 30 осіб.

Продовжити читання “Адміністрація НПП «Нижньодніпровський» запрошує до співпраці”

Перше засідання науково-технічної ради

 

10 квітня 2017 року проведено перше засідання науково-технічної ради Національного природного парку «Нижньодніпровський».

На порядку денному питання узгодження планів науково-дослідної роботи, рекреації та освітньо-виховних заходів, які погоджені з науково-технічною радою одноголосно. Крім того, розглянуті питання щодо співпраці НПП «Нижньодніпровський» з науковими та освітніми закладами: Херсонським державним університетом, Херсонським державним аграрним університетом, Херсонським гідрометеорологічним технікумом, Херсонським центром дитячою та юнацької творчості, центром туристсько – краєзнавчої творчості учнівської молоді ХОР, позашкільними закладами Білозерського, Бериславського, Каховського, Олешківського та Голопристанського районів та інші

Також, на порядку денному розглядали питання узгодження лімітів щодо використання природних ресурсів у 2017 році на території НПП «Нижньодніпровський».

НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК «НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ»

оголошує конкурс на проект «Емблема Національного природного парку «Нижньодніпровський»

У конкурсі можуть взяти участь учні загальноосвітніх шкіл, вихованці позашкільних закладів, студенти, викладачі. Вік не обмежений.

Вимоги до конкурсної роботи:

 1. На конкурс приймається проект емблеми, виконаний індивідуально, у вигляді звичайного малюнка (формат А 4) або електронний малюнок (кольоровий) розміром не більше 1280х960 з використанням будь-якого графічного комп’ютерного редактора.
 2. У зв’язку з особливостями емблеми (невеликі розміри, символічний характер) при розробці проекту емблеми авторові необхідно прагнути до зрозумілого, виразного, лаконічного і оригінального втілення задуму.
 3. Ескіз емблеми повинен розроблятися з урахуванням подальшого її втілення в різних матеріалах і техніці. Емблема має бути максимально простою, без перевантаження зайвою інформацією. Рекомендується уникати великої кількості дрібних деталей, використовувати просту палітру кольорів.
 4. Емблема має бути однаково естетично привабливою як в кольоровому, так і в чорно-білому вигляді.
 5. На емблемі повинен бути обов’язково розміщений напис Національний природний парк “Нижньодніпровський”.
 6. Проект пропонованої емблеми повинен супроводжуватися описом і авторським трактуванням символічного значення.

Роботи приймаються в офісі організації у відділі екологічної освіти за адресою вул. Белінського 11, м. Херсон, Україна у вигляді малюнка формату А-4 або на електронну пошту: npp_n@bk.ru

До роботи додається заявка про участь у конкурсі «Емблема Національного природного парку «Нижньодніпровський»

 1. ПІП автору проекту, дата народження.
 2. Назва освітньої установи.
 3. Контактний телефон для зв’язку з автором.
 4. Опис пропонованої емблеми з авторським трактуванням символічного значення.

Довідки за телефоном: 0964288032 або 0994766324  (відділ екологічної освіти)

Критерії оцінки конкурсної роботи:

 1. Художній рівень виконання роботи, креативність.
 2. Лаконічність образотворчих прийомів і оригінальність графічного рішення.
 3. Легкість зорового сприйняття і простота тиражування.

Відбір робіт та їх оцінювання буде проводитися в два етапи:

І – з 10.04.по 19.05.2017 р. – оформлення робіт та відправлення їх з заявкою у відділ екологічної освіти НПП «Нижньодніпровський»;

ІІ – з 19.05. по 26.05.2017 р. – відбір робіт та визначення переможців конкурсу.

Результати конкурсу будуть підведені 26.05.2017 р. та опубліковані на сайті НПП «Нижньодніпровський».

Нагородження переможців конкурсу «Емблема Національного Природного парку «Нижньодніпровський» відбудеться 26 травня

На переможців чекають призи:

білети до розважального комплексу ТРЦ Фабрика та флешки

ХХІІІ Міжнародна туристична виставка UITT

29 березня 2017 у Міжнародному виставковому центрі відбулося офіційне відкриття ХХІІІ Міжнародної туристичної виставки UITT: «УКРАЇНА – Подорожі та Туризм» за участі державних структур, дипломатів, провідних представників туристичного бізнесу та поважних закордонних гостей.


На офіційному відкритті були присутні Секретар Комітету Верховної Ради з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Романова А.А., Директор Департаменту туризму і курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Ліптуга І.Л., Заступник голови Київської міської державної адміністрації Резніков О.Ю. та інші посадові особи, представники дипломатичного корпусу таких країн як Албанія, Болгарія, Індонезія, Білорусь, Єгипет, Грузія, Угорщина, Туреччина, Палестина, Індія, Китай, Об’єднані Арабські Емірати, Узбекистан, Сербія та ін.
Цього року в виставці взяло участь понад 300 компаній з 30 країн світу. На відвідувачів чекає насичена програма ділових заходів, круглих столів, семінарів та конференцій, організованих лідерами туристичного ринку.

Безпосередньо Національний природний парк «Нижньодніпровський» теж прийняв участь у заході. Він представив на стенді Херсонської області свої інформаційні буклети.


Усі наявні рекламні матеріали використані стовідсотково. Увага до стенду Херсонщини не зупинялась на протязі всього часу проведення заходу.

Фото Національний природний парк "Нижньодніпровський".

Фото Національний природний парк "Нижньодніпровський".

1 квітня – “День птахів”

“День птахів” – міжнародне екологічне свято, що проходить щороку в межах програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера”. Традиційно в цей день вішають шпаківні на дерева та дуплянки, адже в цей час в Україну повертаються з зимівлі пташки, що знаменує також прихід весни.
Поряд з цим святом Міжнародна організація із захисту диких птахів (Birdlife international) щорічно проводить наприкінці вересня осінні дні спостережень за пернатими, метою яких є залучення громадськості до проблем їх захисту.
Адже від поведінки людей часто залежить доля пташок – навіть голосна розмова чи просто присутність можуть примусити їх покинути місця, де вони жили не один рік… Не буде місця для гнізда – не з’являться пташенята. Відомо, що через це зникали цілі види. Особливо болісно впливає господарська діяльність людини: розорювання земель, осушування боліт, застосування міндобрив і отрутохімікатів, вирубування лісів, викошування трав. Усе це для багатьох птахів – екологічні катастрофи.
Список пернатих, що зникають, поповнюється із сумною сталістю – з лиця Землі зникло понад 160 їх видів і підвидів.


Не залишилися осторонь в цей день і співробітники парку та викладачі Херсонського державного університету, зокрема Крючкова Т.М, Орлова К.С. та к.б.н. Семенюк С.К. Було проведено лекцію для студентів ХДУ, факультету «Біології, географії і екології» на тему: «Птахи НПП «Нижньодніпровський».

З 1 квітня до 15 червня «Сезон тиші»

Національний природний парк «Нижньодніпровський» повідомляє:
Законом України від 09 квітня 2015 року № 322-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу» встановлено, що у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня по 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).
У зв’язку з цим, звертаємо увагу на необхідність неухильного виконання вимог частини п’ятої статті 39 Закону України «Про тваринний світ» при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу.